Definícií, čo to je energia kundaliní možno nájdete viacero. Vraví sa však, že ide o energiu driemajúcu v najspodnejšej ľudskej čakre muladháre, umiestnenej na konci chrbtice. Existujú mnohé techniky, ktoré sa snažia túto spiacu duchovnú energiu prebúdzať. Keď sa totiž úspešne prebudí, stúpa hore pozdĺž chrbtice jednotlivými čakrami a prináša duchovné poznanie, múdrosť a uvedomovanie si seba. To všetko sa však deje s postupným duchovným rozvojom človeka, najlepšie pod odborným vedením, nič netreba unáhliť.

Ako s ňou súvisí tantra?

Tantra predstavuje ďalší smer, ktorý sa snaží o sebapoznávanie a duchovný rast, a to prostredníctvom mnohých techník, meditácií a cvičení. Samozrejme, aj tantra sa snaží využívať kundaliní, čo je úplne prirodzené pri všetkých smeroch zacielených na sebapoznávanie a osvietenie. Pôvodná starobylá tantra sa snažila práve o to. Dnes sa tantra spája vo vnímaní ľudí skôr s praktikami na prebudenie sexuálnej energie. Sexuálna energia a kundaliní sú však dve úplne odlišné energie, ktoré sídlia v tej istej koreňovej čakre na spodku chrbtice, no môžu si vzájomne pomáhať.

Tantrická masáž ako obrodenie zmyslov a energie

Napriek tomu, že sexuálna energia a kundaliní nie sú tie isté, vám môže tantrická masáž https://magictantra.sk/  priniesť hlboký zážitok, obrodzujúci zmysly a prebúdzajúci spiace energie tela. Telo je doslova energetickou zásobárňou a tantra bolo pôvodne učenie liečenia. Či už sa vám kundaliní aktivuje alebo nie, rozhodne vám prinesú jedinečný zážitok, ktorý nemusí byť len o telesnom potešení. Jednoznačne sa tu pracuje s energiami tela a navodzuje harmónia, ktorá človeka doslova obrodzuje a nabíja novou energiou, vrátane rituálov na úvod každej masáže, príjemného prostredia s hudbou a školených masérok či masérov. Masáže sú totiž určené nielen pre mužov, ale i pre ženy alebo páry.