V dnešnej dobe sme si zrejme, po niekoľkých náročných rokoch pandémie, ešte viac uvedomili, ako dôležité je pevné zdravie. Starať sa o seba a svoje telo je preto nielen dôležité, no doslova nutné. Sú viaceré cesty a spôsoby, ako svoje zdravie držať v dobrej kondícii. Pravidelná zdravá strava a pohyb sú základom dobrej fyzickej kondície. Dnes už existuje aj mnoho skvelých pomocníkov vo forme prírodných výživových doplnkov, ktoré si môžete dopriať. No je ešte niečo oveľa dôležitejšie, čo ovplyvňuje naše zdravie, a to je naše mentálne zdravie, náš mindset, to ako myslíme, ako sme naladený, aký máme postoj k životu a podobne. Hovorí sa, že myseľ je veľmi silný nástroj, preto by sa mal človek rovnako starať o svoje mentálne zdravie ako o svoje fyzické zdravie.

Ako udržiavať dobré mentálne zdravie?

Dobrú fyzickú kondíciu si hravo udržíte športom, posilňovaním, prechádzkami, behom alebo cvičením, no a kvalitnou vyváženou stravou. Ale ako si udržiavať to mentálne zdravie? Čo presne robiť, aby sme boli mentálne fit? Pohyb a šport ovplyvňujú rovnako aj myseľ a vedia ju skvelo zresetovať, preto mnoho ľudí behá a robí športové aktivity, kde môže myseľ relaxovať a zamerať sa na prítomný okamih. Podobne pôsobí aj meditácia a smerovanie pozornosti na dýchanie. Sociálne aktivity a rozhovory s blízkymi priateľmi, či hobby, ktoré vás bavia, sú tiež dôležitou súčasťou mentálnej očisty a odpočinku.

Stres i sebavedomie

V mentálnom zdraví hrá dôležitú rolu aj stres. Odolnosť voči stresu a jeho pravidelné uvoľňovanie z tela a mysle sú cestou ako byť psychicky fit. Navyše posilňovanie zdravého sebavedomia a získavanie novej energie môže byť tiež prínosné. Skvelý spôsob ako svoje mentálne zdravie vitalizovať a získať novú energiu a náboj sú špeciálne tantrické masáže, kde sa práve na uvoľnenie a znovunabitie energie sústreďujeme. Chcete podobnú masáž vyskúšať, neváhajte nás kontaktovať alebo sa objednať na www.magictantra.sk.