V prvom rade musíme povedať, že sa vôbec netreba obávať, pretože na tantra masáž sa nemusíte nejako zvlášť náročne pripravovať. Dobré však je sa čo najviac uvoľniť, aby  masáž dospela k svojmu cieľu, a to celkovej regenerácii a revitalizácii organizmu. Počas nej môže dôjsť k uvoľňovaniu rôznych blokov, napríklad emocionálnych alebo sexuálnych, ktoré sú často v nás uložené a možno o tom ani mnohokrát nevieme. Preto sa tantra masáž považuje sa efektívnu terapiu, ktorá pomáha tieto bloky odbúravať. Ako sa teda na masáž jednoducho pripraviť? Poďme si spomenúť pár tipov, ktoré vám pomôžu.

Moja prvá masáž

Pokiaľ idete na tantra masáž prvýkrát, vopred sa na ňu psychicky pripravte, najmä na to, aké hranice aktuálne máte, aby ste sa cítili komfortne. Masérka sa vás na to bude pýtať v rozhovore pred masážou. Svoje komfortné hranice si preto premyslite vopred. Tantra masáž klasicky zahŕňa aj masáž intímnych partií u mužov aj u žien. Je to hlavnou súčasťou tejto terapie a rozhodne sa odporúča ju absolvovať, pokiaľ chcete pocítiť celkové benefity masáže. Avšak, ak sa na to ešte necítite, rozhodne to masérke povedzte. Buďte v komunikácii s ňou otvorení, nakoľko vám to umožní cítiť sa počas masáže omnoho lepšie a komfortnejšie.

Hygiena a vyprázdnenie mysle

Pred samotnou terapiou sa osprchujte, aby ste sa cítili uvoľnene, pohodlne a hygienicky komfortne. Pripravte sa v sarongu, ktorý dostanete a môžete začať relaxovať, kým sa masáž začne. Vyprázdnite svoju myseľ tak, aby ste sa ničím nezaťažovali a nič neočakávali. Každá masáž je jedinečná a môžete zažiť zakaždým iné pocity a prežívanie. Závisí to len na vás, vašom uvoľnení, stave mysli a schopnosti prijímať energiu a nechať ju voľne prúdiť telom. Tantra masáž je tak ozaj veľmi silným a obohacujúcim zážitkom, ktorý sa rozhodne oplatí vyskúšať.