Tantrické masáže sú založené na starobylom učení tantry, ktoré je staré už tisícročia. Pôvodne duchovné učenie zamerané na sebapoznávanie pozná moderná doba najmä cez známe tantra masáže. Niekto ich považuje čisto len za druh erotickej masáže, je to však naozaj tak? Dalo by sa rozhodne povedať, že aspekty tantra masáže sú viaceré a každý ju môže prežívať na rôznych úrovniach. Čo je však primárnym cieľom tantra masáže, je to orgazmus?

Primárnym cieľom tantra masáže nie je orgazmus. Často ho však človek pri tomto druhu celotelovej senzuálnej masáži zažije. Nie je to však účel, pre ktorý tantra masáže vznikli a čomu majú slúžiť.

Regenerácia a odstraňovanie blokov

Učenie tantry považuje za najdôležitejší účel masáže práve regeneráciu – fyzickú a psychickú, no nielen to – aj emocionálnu. Toto je veľmi jedinečné, a preto sa veľakrát hovorí aj o liečebnej sile tantry, ktorá dokáže uvoľniť energetické a emocionálne bloky, ktoré v sebe nosíme. Má jednoducho revitalizovať telo a povzniesť ducha, pričom aktivuje energie, ktoré k tomu dopomáhajú. Dokonca sa masážami môže zvýšiť a posilniť aj orgazmický potenciál a jeho trvanie. Masáže môžu vyvolať rôzne pocity, emócie a prežívanie, ktoré v sebe rozhodne nepotláčajte, no nechajte ich vyjsť von napríklad prostredníctvom zvukov.

Sexuálna energia ako zdroj liečenia

Presne takto nazerá tantrické učenie na prebúdzanie sexuálnej energie – ako na zdroj liečenia. Jej sila, ktorá sa skrýva na dolnom konci chrbtice, dokáže prebudiť rôzne energie. Odtiaľ sa masážou rozvádzajú do celého tela, kde spôsobujú revitalizáciu a uvoľňovanie. Masáž intímnych partií je teda príjemnou súčasťou, pri ktorej sa môžete čo najviac uvoľniť. Umožní vám to lepšie a hlbšie prežitky a benefity aj na fyzické, mentálne a emocionálne zdravie. Cieľom masáže je teda celkové ozdravovanie, revitalizácia a stimulácia organizmu, pričom orgazmus je príjemný benefit, ak sa dostaví.