Nielen módny výstrelok, ale aj účinná terapia, ktorá môže pomôcť v rôznych oblastiach života, tak presne takto by sme mohli tantra masáže definovať. Tantrické učenie je staré tisíce rokov a niektoré jeho techniky sa dochovali dodnes, i keď z historických vieme, že kedysi boli zrejme niektoré časti tantry utajované. Či už tak, alebo onak, rozhodne nám do dnešnej modernej doby prežili tantrické masáže, ktoré sa dajú považovať za účinnú techniku revitalizácie organizmu, uvoľňovania blokov a celkovej stimulácie. Tantra masáž vám preto prinesie obrovské množstvo novej sviežej energie do života. Tým ako odstráni bloky a nánosy starých energií či emócii, začne vaša životná energia prúdiť oveľa ľahšie a prirodzenejšie, čo sa môže prejaviť nielen na vašej nálade, ale aj vo vašom živote. Môžu vám zrazu do cesty prísť nové obzory alebo výzvy, a to už je celkom slušný dôvod ju zvážiť, však?

Tantra pre fyzické, psychické a mentálne zdravie

Tantra masáž pôsobí na všetky tieto tri druhy zdravia. Podporuje fyzické zdravie, nakoľko dochádza k prekrveniu a stimulácii svalov, a tým aj krvného obehu. Podporiť môže aj imunitu a celkovú kondíciu tela. Účinky tantra masáže sú však silnejšie na mentálnej a emocionálnej úrovni. Stimuláciou pohlavných orgánov dochádza k aktivácii sexuálnych centier a energií, ktoré doslova dobijú telu baterky. Pôsobia na stres a zlepšujú sexuálne funkcie, libido, a tým následne aj sexuálny život.

Tantra a vzťahy

Zlepšením svojej emocionálnej a sexuálnej kondície, rôznymi novými poznatkami z tejto oblasti, skúmaním a prežívaním svojho bytia počas masáže môže následne prispieť k lepšiemu sexuálnemu životu, no aj lepšiemu chápaniu intimity, ktoré môže viesť k zblíženiu s partnerom. Zlepšenie vzťahov, ako druhotný produkt tantrických techník, môže teda tiež nastať. Samozrejme, všetky účinky sú výhradne individuálne a záleží na každom jednotlivcovi.