V prvom rade treba povedať, že tantra masáže sa v zahraničí berú ako normálna voľba so svojim špecifickým zameraním a predsudkov je zrejme omnoho menej ako tu u nás. Zatiaľ sú však predsudky spojené skôr s nedostatkom informácií. Tantra masáže sú veľmi prospešné nielen pre mužov, ale aj pre ženy. Môžu priaznivo pôsobiť na reprodukčné orgány, problémy s erekciou pri mužoch alebo s orgazmom pri ženách. Majú aj ďalšie priaznivé účinky tak na fyzické telo, ako aj na energiu, myseľ a emócie. Kontraindikácie sú podobné ako pri bežných masážach, a preto platí, že tantra masáž, ktorá je veľmi jemná, vám uškodiť nemôže. Masérky sú vyškolenými tantrickými masérkami a budú vedieť, ako masáž previesť. Dôležitou súčasťou je aj komunikácia a úvodný rozhovor. Masáže sú jednostranné a rozhodne nie sú poskytovaním sexuálnych služieb. S tým by sa tantra nemala zamieňať. Takéto pravidlo majú všetky profesionálne tantrické salóny. Pokiaľ si vyberiete masáž u nás uvidíte, že ide naozaj o profesionálne prevedenie, ktorá vám dodá mnoho novej energie, fyzickej aj mentálnej.

Bez predsudkov

Predsudky sú v prípade tantra masáži naozaj nepotrebné a zbytočné. Ide o špeciálnu terapiu, ktorá môže mnohým pomôcť psychicky i fyzicky alebo aj emocionálne. Tantra rozpúšťa mnohé bloky, môže pomôcť riešiť problémy s intimitou alebo sexualitou. Často majú ľudia veľké komplexy a tu v láskavej starostlivosti svojej masérky sa to môže zmeniť. Mnoho masérok hovorí, že sa im klienti často zdôverujú s mnohými pocitmi a napríklad aj s tým, že podobné jemné a nežné dotyky už dávno vo vzťahu nezažili. Preto sú podobné masáže vhodné aj pre páry, aby videli aj to, ako sa partnera dotýkať.

Hlavne uvoľnene

Najdôležitejším účinkom je však absolútny relax, uvoľnenie a to nielen tela, ale aj mysle. Odpočinok a prežívanie prítomného okamihu sú tajomstvom dobitia energetických bateriek človeka na podobnej masáži.