Pokiaľ sa rozhodujete, či vyskúšajte našu jedinečnú a špeciálnu zmyselnú tantrickú masáž, možno vás chceme aj trošku povzbudiť a motivovať, aby ste to urobili. Je totiž množstvo benefitov a pozitívnych účinkov, ktoré tieto masáže majú a ktoré sú naozaj veľmi špeciálne. Tantrická masáž sa od klasickej masáže odlišuje v spôsobe prevedenia a takisto aj stimuláciou a masážou intímnych partií, ktorá zase stimuluje sexuálnu energiu. Práve práca so sexuálnou energiou je to špecifikum, ktoré odlišuje tantrickú masáž od klasickej masáže, kde sa táto časť telá nemasíruje a je dokonca úplné tabu. Tantrická filozofia vždy brala sexualitu za niečo veľmi dôležité, prirodzené a až posvätné. Predstavuje spôsob, akým sa dá telo revitalizovať a zregenerovať.

Nielen telo

Pri tantra masáží sa však nestimuluje a nepovzbudzuje len samotné fyzické telo. Účinky presahujú fyzickú úroveň a idú aj do úrovne mysle a ducha. Pri tantrickej masáži zrelaxuje a uvoľňuje sa aj naša psychika. A keďže sa pri tejto masáži pracuje s energiou a taktiež aj so sexuálnou energiou, ktorá sa rozvádza do celého tela, je toto špecifikum zamerané na to, aby nielen uspokojilo zmysly, ale aj dostalo silnú dávku energie do buniek v celom tele, a tým spustilo proces regenerácie. Takto sa teda dá povedať, že tantrická masáž povzbudzuje telo, myseľ, ale aj ducha.

Sebapoznávanie

Kedysi bola tantra vyslovene duchovným smerom a filozofiu, ktorá smerovala k sebapoznávaniu a sebarealizácii. Duchovná sféra tantry teda hovorí o poznaní seba samého prostredníctvom rôznych techník. Dá sa povedať, že aj pri tantrickej masáži môže človek praktikovať sebapoznávanie. Spozná sa lepšie z hľadiska fyzického prežívania, sexuálneho prežívania, a takisto rôznych energií, ktoré môže vnímať prostredníctvom vznikajúcich zmyslových zážitkov alebo emócií. Sebapoznávanie v intímnej oblasti je dôležitou časťou sebapoznávania človeka. Môže pozitívne prispieť k jeho osobnostnému rozvoju, ako aj k zlepšeniu vzťahov.