O príjemných a blahodarných účinkov masáží všeobecne je už množstvo článkov a mnoho sa o tom hovorilo. Už o niečo menej je však jasné to, na čo slúžia a k čomu sú určené tantrické masáže. Samozrejme, ako všade, aj u nás majú klienti rôzne očakávania a potrebujú od tantrickej masáže niečo iné. Na tom nie je nič zlé. Avšak spektrum účinkov a benefitov tantrických masáží je naozaj veľmi široké a bohaté. Nejde len o erotickú masáž, avšak môže byť obsiahnutá aj tá, ale z tantrickej masáže môžete vyťažiť omnoho viacej pre svoje telo, pre svoje duševné zdravie a prípadne aj prežívanie intimity či partnerské vzťahy. Závisí, aké prežitky vám masáž umožní a tiež akú kapacitu budete mať si uvedomiť rôzne aspekty tejto terapie. Ako pri všetkom – zážitky a prežívanie sa môžu opakovaním masáží prehlbovať.

Regeneruje a obnovuje energiu

Stimulácia sexuálnej energie, ktorá sa robí pri tantrickej masáži, dokáže telu dodať obrovský náboj novej vitality a spustiť procesy regenerácie. Nejde teda len o zažitie zmyslového uspokojenia alebo excitácie, ale aj o terapiu ktorá dodá organizmu obrovský náboj novej energie a umožní mu týmto spôsobom sa revitalizovať. To je veľká devíza tantra masáží, ktorú si nie vždy človek uvedomuje, ak zostáva len na povrchu. Tantra sa kedysi používala na liečenie a bola považovaná za liečebnú terapiu. A dnes sa tantrická filozofia vyučuje a robí rôznymi spôsobmi. Jeden zo spôsobov realizovania tantrického učenie je aj tantrická masáž. Pri nej sa rozvádza energia, a aj tá sexuálne energia, do celého tela, harmonizujú sa energetické toky, stimuluje sa energia a odstraňujú sa energetické blokády.

Liečenie emocionálnych blokov

Zmyslová tantrická masáž dokáže rozpúšťať rôzne druhy blokov, ktoré v sebe máme. Mnohé bloky sú často emocionálnymi blokmi a aj v tomto prípade vie tantra pomôcť. Masáž intímnych partií efektívne prekrví panvovú oblasť zároveň stimuluje funkciu pohlavných orgánov. Okrem toho môže odstrániť a uvoľniť rôzne emocionálne napätia, ktoré sa v tejto oblasti často nachádzajú.