Je veľkou otázkou, čo to vlastne je spiritualita a duchovný rozvoj. Každý si totiž pod týmto pojmom predstavuje často niečo úplne odlišné. Niekto má spiritualitu a duchovnosť spojené čisto s náboženstvom, no iný ju zase chápe ako niečo univerzálne a dostupné pre každého. Dalo by sa možno okrajovo povedať, že čokoľvek čo má hlbší zmysel a je cestou k osobnostnému rastu a spoznávaniu seba samého, môžeme považovať za pozitívne a spirituálne. Spiritualita by nás predsa mala viesť bližšie k sebe samým, k svojmu spoznávaniu sa, k duši a vlastnej podstate, kde by sme zažili kompletnú harmóniu, spokojnosť a jednotu. Poďme však v úvahách ďalej. Spirituálny pohľad má aj tantra. Vznikla ako umenie liečenia tela, mysle a duše. Obsahovala mnoho rôznych techník, ktoré viedli človeka na ceste k sebarealizácii. Okrem iného aj meditácie.

Tantra, umenie liečenia tela a duše

Je ťažké povedať, či sa z pôvodného učenia tantry všetko dodnes uchovalo. Dnes sa tantra spája aj s prebúdzaním sexuálnej energie. Tá je veľmi mocná a dokáže telo pozitívne ovplyvňovať, rovnako ako aj energetický systém, čakry a myseľ. Určité hlbšie techniky sa používali aj na liečenie skrytých emocionálnych rán alebo vzťahov, tým že sa staré nánosy a bloky novou energiou doslova rozpustili, odstránili a človek sa cítil ako znovuzrodený. Aj dnešnú tantrickú masáž, ktorú vám ponúkame aj my na www.magictantra.sk môžete prežiť na rôznych úrovniach.

Úrovne prežívania tantra masáže

Každá masáž začína úvodným namasté rituálom, čím sa preukazuje vzájomná úcta a rešpekt. Zároveň sa energeticky a psychicky na svoju masáž naladíte. Budete počas masáže potom prijímať jemnú energiu dotykov od masérky. Je to určitý spirituálny aspekt, ktorý do masáže vkladáme. No úroveň prežitku počas masáže je rozhodne individuálny. Pre niekoho môže ostať na úrovni uvoľnenia a osvieženia a pre niekoho môže byť až duchovným obrodením.