Mnoho učení, kultúr, rituálov, tradícií a podobne sa zachovalo dodnes. Svet však nastúpil na cestu obrovskej modernizácie, preto sa mnoho filozofií a učení takpovediac modernizovalo a prispôsobilo modernému spôsobu života. Dnešný človek sa jednoducho odlišuje od človeka, ktorý žil pred tisícročiami alebo dokonca by stačilo povedať storočiami. Naozaj sa mnoho zmenilo a ideme stále vpred. Modernizujú sa zariadenia, možnosti, technológie, no aj myslenie, postoje, názory a celý životný štýl. Na technickom pokroku nie je nič zlé, veď nám umožňuje omnoho väčšie prepojenie, rozhľad, informácie a tým aj možnosť názorov, poznatkov a poznania.

Tantra v modernom svete

Kým kedysi bola tantra učením a filozofickým smerom, ktorý umožňoval dosiahnuť osvietenie a priblíženie sa k sebe či duchovný rozvoj, dnes si moderný človek z toho vybral najmä stránku o nazeraní tantry na sexualitu a sexuálnu energiu. Avšak, musíme povedať aj to, že tantra dokáže v mnohom posúvať nazeranie na sexuálne energie a podstatne môže dopomôcť k lepšej intimite medzi partnermi a následne aj pochopeniu a vzťahom. Rozhodne dokáže moderného človeka poriadne uvoľniť, nakoľko stres mu vytvára obrovské napätie a bloky. Tantra masáže vás tak doslova vzpružia po všetkých stránkach. Nová energia je dnes naozaj vzácna a podobná masáž to dokáže.

Namasté rituál

Fakt, že tradičná tantra považovala sexuálne spojenie za posvätné, sme už spomínali. V tom sa dnes dá vo veľkom inšpirovať a preniesť túto myšlienku do svojho života. Vzájomné úcta a rešpekt nie je ani dnes veru na škodu. Je potrebné ho viac rozvíjať a dodávať do svojho okolia. Tantra masáž začína u nás príjemným namasté rituálom (namasté znamená pozdrav), ktorý je práve vzdanie úcty, naladením sa a pozitívnym začiatkom vášho programu masáže. Budeme sa na vás rozhodne tešiť na www.magictantra.sk.